7.oddělení - Eliška Novotná

______________________________________________________________________________________________

Co čeká Králíčky v dubnu:

- Po 1.4. Velikonoční pondělí

- Út 2.4. Povelikonoční nadílka

- St 10.4. Dětské muzeum

- Pá 12.4. Řediteské volno

- Út 16.4. Přespávačka

- Čt 18.4. Divadlo na Bumbálku: Jarní pohádka

- St 24.4. Kvíz o zemích Evropy za březen a duben

- Čt 25.4. Četba se spisovatelkou

- Po 29.4. Ředitelské volno

- Út 30.4. Ředitelské volno

Přespávačka

Datum: 18. 4. 2024

V úterý 16.4. se uskutečnila naše rozlučková přespávačka ve družince. Děti se navečeřely oblíbenou pizzou a pak na ně čekal malý program: hra "malování na záda", karaoke, diskotéka a pohádka před spaním. Akce měla obrovský úspěch, děti byly moc hodné a vzorné. Děkuji za hezký společný zážitek :)

Dětské muzeum Praha

Datum: 18. 4. 2024

Dne 10.4. se naše družina vydala do dětského muzea. Žáci si vyzkoušeli mnoho kreativních expozicí a her.

Zmalovaní králíčci

Malování na obličej

Datum: 24. 3. 2024

Ukázka pár zmalovaných králíčků, kteří se zúčastnili čtvrteční akce s názvem Malování na obličej.

Koláž

Tvoření koláže

Datum: 2. 3. 2024

Každý žák si vytvořil koláž dle vlastní fantazie. K dispozici měli nejrůznější šablony, výtvarný materiál, přírodniny nebo luštěniny. Každý obraz je překrásný originál.

Veselý týden

Veselý týden 1. stupně

Datum: 28. 2. 2024

FOTKY Z VESELÉHO TÝDNE...
- Puntíkované pondělí
- Kloboukové úterý
- Plyšáková středa
- Sluníčkový čtvrtek
- Vousatý pátek

Maopust

Masopustní průvod

Datum: 24. 2. 2024

Ve čtvrtek 22.2. se uskutečnila celodružinová akce: Masopustní průvod po Vysočanech. Byla to ukázka mnoha krásných masek za příjemného počasí. Na závěr děti dostaly sladkou odměnu v podobě perníčku.

Anglosaský sandwich

Datum: 9. 2. 2024

Ve čtvrtek 8.2. proběhla soukromá akce ve družině u králíčků. Žáci si připravili sandwich dle vlastní chuti. Akce měla neuvěřitelný úspěch. Všichni si pošmákli :)

Klauni

Únorové tvoření - klauni

Datum: 7. 2. 2024

Blíží se masopust a proto se i naše nástěnky pomalu přeměňují ze zimy na masopust a brzy snad na vytoužené jaro.

Emma

Lego soutěž

Datum: 5. 2. 2024

V lednu se v naší družině Králíčků uskutečnila Lego soutěž. Žáci stavěli z Lego stavebnice nejrůznější stavby ve dvojicích nebo samostatně. Mrkněte, jak se jim to povedlo :) Vítěz bude vyhlášen před jarními prázdninami.

Zasněžené domečky

Zimní výtvarné tvoření

Datum: 8. 1. 2024

S novým rokem přichází nová zimní výzdoba nástěnek.

Výstava betlémů

Datum: 12. 12. 2023

V úterý 12.12. se konala další krásná družinová akce. Děti navštívily výstavu betlémů u Panny Marie Sněžné. K vidění byl mechanický betlém pana Jiřího Votruby nebo betlém s historickými figurkami řezbáře Boudného, který patří k největším betlémům v Praze.

Zimní radovánky

Datum: 7. 12. 2023

Králíčci si užívají sněhu plnými doušky. Staví stavby ze sněhu, kloužou se a koulují.

Mikulášská besídka

Datum: 7. 12. 2023

V úterý 5.12. se konala mikulášská besídka ve družině Králíčci. Žáci si zahráli čertovskou hru, která je velmi bavila. Dostali malou sladkost a trochu si potancovali. Jejich kostýmy byly úžasné a všem to moc slušelo. Posuďte sami :)

Stromeček ZŠ Špitálská

Vánoční stromeček

Datum: 5. 12. 2023

Školní družina vytvořila ozdoby na vánoční stromeček, který je vystaven na terase Galerie Harfa. Nezapomeňte se podívat osobně a hlasovat v soutěži pro náš barevný vánoční strom.

Cesta za světýlky

Datum: 1. 12. 2023

I tento rok jsme se vydali na oblíbený lampionový průvod. Po cestě jsme si užili spousty srandy, zpěvu a krásných světel.

Lobkowiczký zámek

Roudnice nad Labem

Datum: 28. 11. 2023

V úterý 28.11. se naše družina vydala na výlet do Roudnice nad Labem. Zavítali jsme na Lobkowiczký zámek, kde jsme pomáhali čertíkům najít ztracené uhlíky pro znovuzaložení ohně a záchranu pekla. Poslání bylo naplněno a v plném počtu jsme se po 17. hodině vrátili zpět.

Polární záře

Výtvarné tvoření

Datum: 10. 11. 2023

S žáky jsme si tento týden povídali o Islandu a o polární záři, která bývá na Islandu k vidění. Je to pár dní, kdy mohlo několik šťastlivců spatřit polární záři i v Česku. My jsme si ji namalovali a také vypadá moc krásně.

Sv.Martin

Svatomartinská akce

Datum: 10. 11. 2023

Jako každý rok, i letos se na Bumbálku uskutečnila družinová akce: Svatomartinské odpoledne (čtvrtek 9.11.). Děti si prošly osm stanovišť s jednoduchými úkoly a na závěr dostaly sladký koblížek jako odměnu.

Strašidelné posezení

Datum: 2. 11. 2023

Halloweenská oslava je úspěšně za námi. Děti se probojovaly strašidelnou hrou, která obsahovala spousty záludných otázek a úkolů. Vysvobodily tak králíčka Bobka ze spárů zlé čarodějnice a poté už mohly jen a pouze oslavovat tancem a mlsáním.

Výtvarné tvoření a výzdoba družiny

Datum: 23. 10. 2023

V říjnu se naše družina soustředila na výtvarné tvoření v halloweenském duchu a k příležitosti mezinárodního dne stromů (20.10.) si každý žák vytvořil vlastní herbář listů.

Dopravní hřiště

Datum: 13. 10. 2023

Ve středu 11.10. navštívilo naše oddělení králíčků dopravní hřiště na Proseku. Počasí bylo slunečné a budeme se těšit opět na jaře.

Sportovní odpoledne u Rokytky

Datum: 8. 10. 2023

Ve čtvrtek 5.10. podnikla ŠD z hlavní budovy každoroční akci s názvem: Sportovní odpoledne u Rokytky. Děti si mohly vyzkoušet pár jednoduchých disciplín jako například běh pozpátku, hod kroužky, výdrž na hrazdě nebo lezeckou stěnu. Poté následovala svačina na posilněnou a dovádění na hřištích.

Družina Králíčci

Informace o ŠD pro rodiče